PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804769}

1983

6,3 36 923
oceny
6,3 10 1 36923
4,1 17
ocen krytyków
1983
powrót do forum serialu 1983

Widziałem krytykę i uważam, że krytykanci wybitnie nie zrozumieli klimatu serialu. W filmie są smaczki. I to dużo, nadal szukam. Nawiązania do Orwellowskiego utopijnego świata z 1984 są oczywiste. Nawet gra aktorów sztywna i beznamiętna, jakby stamtąd. Drewniane dialogi, gesty, ściągnięte żywcem ze stylistyki kina PRL. Mniej oczywiste elementy? Odwołania do cyberpunka i fascynacji najnowszą technologią - tu służącą do kontrolowania mas i wybiegająca daleko w przyszłość. Z pewnością coś z mrocznych kryminałów, filmu noir z estetyką z lat 80-tych. Trochę komiksowe zestawienie nowoczesnej technologii i architektury modern, ze starą motoryzacją...mogę tak długo. Każdy znajdzie coś dla siebie. No ale... trzeba mieć dużo wyobraźni żeby docenić to całe tło. Ja czekam na drugi sezon. A pierwszy obejrzę jeszcze raz bo sporo mi umknęło

stanleystawecki

I ty naiwniaku uwierzykes, ze ta gra to taka specjalnie, a nie ze nieudolnosc jak zwykle polskich aktorow? No chyba, ze trollujesz...

ocenił(a) serial na 10
stanleystawecki

Nic, tylko Ci polać! Dokładnie mam te same przemyślenia! Serial naprawdę ma bardzo wysoki poziom i swój klimat. Musiała fanką nie jestem, a tu, rewelacja! Idealny człowiek do roli! Dialogi, gra, ta ciągle wypominana "sztywność" aktorów, nie wynika z ich braku umiejętności aktorskich, ale z ich OGROMNYCH umiejętności w swoim zawodzie. Idealnie wpasowane postacie w klimat serialu, zbudowane z krwi i kości (ale, jeśli miałabym się już czepiać, to pani Olszówko, proszę rzucić palenie, bo pani głos za 5-8 lat uniemożliwi Pani pracę w zawodzie...a byłaby szkoda). Troszkę miks z Orwella, "Opowieści Podręcznej" (zwłaszcza sceny z krótkofalówkami) i nawiązanie do tak naprawdę bardzoooooo aktualnych tematów nie tylko w Polsce. Jestem absolutnie zachwycona. Bardzo się cieszę, że powstał ten serial, bo mam wrażenie, że w wielu krajach ten scenariusz by nie przeszedł... Zwłaszcza w USA.

ocenił(a) serial na 8
stanleystawecki

Dokładnie tak, wydaje mi się, że ta krytyka może się brać przede wszystkim z niezrozumienia. Dla mnie rewelacyjny, wielowymiarowy i wielopłaszczyznowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones