PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618070}
2,9 1 783
oceny
2,9 10 1 1783
Prosto z nieba
powrót do forum filmu Prosto z nieba

Uważam, że taki film nie powinien się pojawić, gdyż rodziny ofiar smoleńskich, pokazane są w tym filmie jako alkoholicy, osoby niezrównoważone psychicznie lub zdradzające swoją drugą połówkę. I to w każdym przypadku jest coś z tego!
Na podstawie tego filmu można wysnuć tylko jeden wniosek - że wszystkie polskie rodziny są zepsute i niezrównoważone, zdradzające się co krok, i bez sumienia.
Taką wizję Polaków przedstawia nam autor.

Uważasz czytelniku, że słusznie?
Moim zdaniem film bardzo krzywdzi rodziny ofiar tragedii smoleńskiej 10.04.2010r.

Wstyd panie reżyserze Matwiejczyku Piotrze !

Wstyd. I brak skrupułów i taktu!

kAdamek

Jaki tam wstyd? Dali kaskę to film się nakręcił. Być może jakimś papierkiem postraszyli, coś wyciągnęli z przeszłości. Zastanawiam się tylko czy to robota wyłącznie naszych służb, czy też akcja pod rękę z przyjaciółmi ze wschodu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
kAdamek

Najsensowniejsza wypowiedź w całym temacie.

kAdamek

Jedyne osoby reprezentujące rodziny ofiar smoleńskich to człowiek pojawiający się w pierwszych minutach filmu grany przez Andrzeja Gałłę oraz jego dzieci, w których rolach wystąpili Dawid Antkowiak oraz Magdalena Kielar. Mógłbyś podać minuty filmu, w których przedstawiono którąkolwiek z wymienionych osób jako nadużywającą alkoholu lub zdradzającą kogokolwiek? Sądziłem, że w filmie pojawiały się jeszcze rodziny pilota, stewardessy, ochroniarza i tłumaczki, ale kto przejmowałby się takimi niuansami, prawda? A może widziałeś jakiś director's cut, o którego istnieniu nie mam pojęcia?

kAdamku, dzięki ci za otwarcie oczu.

cedwa

Kurcze, pierwotnie chciałam przyznać rację założycielowi tematu (też miałam takie odczucia, jak on). Jednak po przeczytaniu Twojej wypowiedzi i przemyśleniu tej kwestii dotarła do mnie prawda: z przedstawionych 5 historii, tylko 3 są związane z faktyczną ofiarą śmiertelną feralnego lotu. Ciekawi mnie, czemu miał służyć taki zabieg?

Nie zmienia to jednak faktu, że film jest nędzny.

ocenił(a) film na 8
kAdamek

Dlaczego w tym kraju nie można normalnie rozmawiać o tematach istotnych społecznie, bo zaraz znajdzie się jakiś oszołom, który stwierdzi, że to jest niemoralne i że mu wstyd za tego, kto o tym mówi. Artysta ma prawo do poruszania każdego tematu, a środki jakich do tego użyje zaleza od niego i ma to tego pełne prawo. PRL już dawno minął Panie kAdamek i cenzury podobno brak, a tutaj takie teksty. To Pan powinien się wstydzić pisząc takie bzdury. Niestety wielu ludzi robi z ofiar tej katastrofy (i ich rodzin) pomniki i wzorce cnót wszelakich, a to przecież byli (są) zwykli ludzi i o tym właśnie jest ten film. O zwykłych ludziach. Nie o pomnikach.

ocenił(a) film na 9
kAdamek

ależ to prawda co w filmie przekazano -my Polacy jesteśmy WREDNYM NARODEM-NIENAWIŚĆ NA ULICACH ,WREDNE TRAKTOWANIE INNEGO POLAKA NA OBCZYŹNIE....ITP....A KTO W KOMUNIŹMIE NAPIERDALAŁ MNIE NA ŚCIEŻCE ZDROWIA......?....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones